Інтегроване заняття: ознайомлення з соціумом, мовленнєвий розвиток і культура мовленнєвого спілкування, художня література, логіко-математичний розвиток.
Тема: «Подорож казками»
Програмовий зміст: Поглибити знання дітей про українські народні казки, як про спадок, надбання українського народу, про їх особливості та значення. Вчити відповідати поширеними реченням, проговорювати пісеньки, слова героїв казок (фрагменти казок). Активізувати словник дітей прикметниками – назвами позитивних та негативних рис характеру. Вправляти у правильній вимові слова «казка» у М. відмінку однини та множини.Закріпити навички рахування, спонукати до міркувань. Розвивати мислення емоційний відгук на українську народну творчість. Виховувати національно-патриотичні почуття в процесі ознайомлення з українськими народними казками.
Матеріал: Відеоролик «Харківські новини», книга «Українскі народні казки» (саморобка), ілюстрації до українських народних казок, демонстраційні картинки, цифри, олівці, картки для самостійної роботи з різним рівнем складності, демонстраційні дерево та хризонтеми, нотки, аудіозаписи пісень «Казочка», «Казка по лісу іде», вказівник казковий.
Попередня робота: Читання українських народних казок, бесіди за їх змістом, малювання «Моя улюблена казка».
Хід заняття
Створення інтересу
Діти, я хочу поділитися з вами радістю: сьогодні вранці в Харківських новинах розповіли про виставку української народної казки, яка відкрилася у нашому садку ( включити відеоролик).
Бесіда про казки.
Так, без казок життя було б дуже сірим, казка – справжнє джерело мудрості.
Прислів’я про казки: У народі кажуть: «Казка вчить, як на світі жить!»
-Які ще прислів’я про казки ви знаєте?....
Виготовлення книги «Українські народні казки»
-Давайте подамо на виставку одну з наших книг «Українські народні казки». (Вихователь показує дітям книгу)
-Що це? Деякі ілюстрації зникли. Давайте їх відшукаємо. Згодні? Ось вказівник (показує):
- Куди нам треба йти? (діти вирішують проблемну ситуацію, знаходять ілюстрацію, з’ясовують, з якої вона казки, наклеюють її у книгу.)
-А зараз вийдемо на математичну галявину…(діти сідають на місця). На столах у дітей – цифри, картки з завданням різного ступеню складності. На дошці – зображення ріпки, глечика, колобка, колоска. Вихователь по черзі вказує на ілюстрації на дошці.
Правильно, тварин 2, тому що півник – це птаха.
- А зараз допоможіть героям казок знайти свої речі.. (Робота за індивідуальними картками. По закінченні дітям відкривається наступна ілюстрація.)
- З якої казки ілюстрація? (Наклеювання в книгу)
Фізкультхвилинка «Суша-вода».
- Наступну ілюстрацію відшукємо, якщо пройдемо по суші, оминувши воду
-На нашому шляху – осінні хризантеми. (На зворотній стороні – уривки з казок).
Дидактична гра «З якої казки слова?».
Відгадайте, з якої казки слова і доберіть ілюстрацію:
Дидактична гра«Музичне дерево?».
-А ось – музичне дерево! На ньому висять нотки, на нотках – завдання;
-А ця нотка – це завдання для мене! (Вихователь співає пісню «Казка по лісу іде» у супроводі аудіозапису)
-Діти! Ми знайшли останню ілюстрацію! Подивіться, яка чудова книга вийшла!
Підсумок заняття
-Діти, з давніх часів казка іде по життю поруч з нами. Люди вірять в перемогу правди над кривдою, добра над злом, і ці мрії втілюють у казки. Сьогодні я пишаюся вами! Ви вже багато знаєте українських народних казок, любите їх. Сьогодні ви не залишилися байдужими, зробили добру справу – відновили оцю чудову книгу! Вона «ожила» завдяки вам. Цю книгу ми подамо на виставку української народної казки. Любіть, шануйте, слухайте, читайте та розповідайте українські народні казки, бо це великий спадок нашого українського народу»
Звучить фінальна пісня «Казочка».
Інтегроване заняття: розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (навчання елементів грамоти), ознайомлення з природним довкіллям, логіко - математичний розвиток.
Тема:«Космічна подорож»
Програмовий зміст: Поглибити знання дітей про Сонячну Систему. Продовжувати вчити робити звуковий аналіз слова, ділити слова на склади, виділяти наголошений склад, складати схему речення, відповідати на запитання поширеними реченнями. Вправляти дітей у читанні слів, речень. Активізувати словник дітей словами назвами планет. Закріпити об`ємні геометричні фігури. Розвивати мову, фонематичний слух, мислення, навички роботи за усною інструкцією та навички самоконтролю. Виховувати цікавість до навчання, правила поведінки на занятті.
Попередня робота: Бесіди з дітьми про планети Сонячної Системи, виготовлення макету «Планети Сонячної Системи» разом з дітьми, розгляд слайдів, ілюстрацій у енциклопедії, малювання на тему «Земля – наш дім!».
Підготовка вихователя: Читання статей про дослідження космічного простору, підготовка дидактичного матеріалу, індивідуальна робота з дітьми.
Хід заняття:
1. Повідомлення теми. –Діти, сьогодні ми з вами відправимося в подорож. Куди? Дізнаємося, якщо розгадаємо ребус: треба позначити буквами перший звук кожного слова.
2. Бесіда про звуки.
Словесна гра «Знайди «братика» ( Закріплення твердих та м`яких приголосних.)
3. Розгадування ребусу. Викладання слова «космос», читання його.
4. Бесіда про космос. Так, ми відправляємося у космічну подорож.
5. Конструювання ракети з об’ємних та площинних геометричних фігур. На двох столах – геометричні фігури. Діти діляться на дві групи. Одна група дітей будує ракету з об`ємних геометричних фігур, а інша – з площинних геометричних фігур
6. Звуковий аналіз слів. Щоб ракета взлетіла, треба відгадати її секретний код. (Діти роблять звуковий аналіз слова « ракета», одна дитина- біля дошки. По закінченні діти перевіряють правильність виконаної роботи).
- Ми можемо летіти Що треба одягти на голову? Навіщо? Що одягнемо на тіло?
7.Бесіда про Сонячну Систему. Діти беруться за руки, звучить аудіозапис «Speys», вихователь читає вірш:
- Які планети Сонячної Системи вам знайомі?
8. Робота зі схемами. На нашому шляху – якісь планети. Дізнаємося їхню назву, якщо розгадаємо схеми слова…Дітям відкриваються назви планет «Венера», «Земля», «Уран», «Марс».
9. Фізкультхвилинка: Рухлива гра «Земля і Місяць». ( з атрибутами ).
10. Робота з реченням. Діти сідають на місця.
- Час вже повертатися на землю. (Діти «сідають у ракету» і «повертаються» в дитячий садок.
11. Підсумок: Діти, чи сподобалася вам подорож? Ми з вами багато чого дізналися та побачили сьогодні, виконали всі завдання. Ви всі молодці, бо багато знаєте та вмієте. Так добре дізнаватися про нове! На нас чекають ще багато різніх подорожей, а сьогоднішня подорож закінчена, ви всі можете відпочити.
МОВЛЕННЄВИЙ РОЗВИТОК І КУЛЬТУРА МОВЛЕННЄВОГО СПІЛКУВАННЯ
Тема: Переказ твору В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком»
Програмовий зміст: Зв’язне мовлення: вчити дітей переказувати твір близько до змісту за допомогою мнемотаблиці. Граматична будова мови: закріпити вміння відповідати на запитання за змістом твору, узгоджуючи члени речення в роді,числі й відмінку. Словникова робота: активізувати словник дітей дієсловами. Познайомити дітей з проблемами навколишнього середовища, підвести до розуміння необхідності охорони довкілля. Формувати вміння правильно оцінювати дії героїв твору В.Сухомлинського «Соромно перед Соловейком». Розвивати логічне мислення, уяву, вміння робити прості висновки, міркувати. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
Матеріал: Ілюстрації до оповідання, екологічні картки, мнемотаблиці, стрічка до гри струмочок, олівці, картки для малювання, аудіозапис, листки для гри.
Попередня робота з дітьми: збір каштанів, прибирання листочків на майданчику, слухання твору В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком».
Хід заняття
1. Повідомлення теми. Діти, роздивіться ілюстрації і скажіть, що зображено ?
-Яка буває природа?
2. Дидактична гра «Живе-неживе». Зараз ми пограємо в гру «Живе-неживе»
3. Розповідь твору В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком» за допомогою мнемосхем
–Діти, україський письменник, вчитель Василь Сухомлинський написав багато творів про природу.
Послухайте твір В.Сухомлинського«Соромно перед соловейком»
4.Бесіда за змістом твору В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком»
- Якщо всі будуть забруднювати ліс, він перестане бути гарним місцем для відпочинку. Його можуть покинути птахи, тварини, зав’януть рослини.
5.Переказ твору за допомогою мнемотаблиці. (Спочатку ланцюжком переказують 3 дитини, потім діти чо черзі переказують твір вцілому).
- Ліс –це рідна хата для соловейка та всіх його мешканців. Соромно забруднювати їх домівку.Лісові мешканці-господарі у лісі, а ми-гості.
6. Бесіда про правила поведінки в лісі
–Як треба поводитися у лісі, щоб не зашкодити йому?
-А що можна робити в лісі? (На дошці виставляються картинки-відповіді). Правильно, відпочивати, милуватися природою, дихати чистим повітрям.
7. Перегляд уривку з мультфільму
8. Дидактична гра «Допоможіть мешканцям лісу». До нас надійшли оголошення від лісових мешканців - господарів лісу. Відгадайте, від кого вони. (На мольберті листівки, у вигляді різнокольорового листя).
9. Дидактична гра «Перестрибни струмочок». А зараз я запрошую вас до лісового струмочка, перестрибнувши який ми змжемо допомогти лісовим мешканцям. Той зможе його перестрибнути, хто скаже слово, що позначає дію.
10. Робота з картками «Допоможіть тим, хто цього потребує». Діти згадайте, як ми з вами допомагали природі?
Зараз у вас є можливість допомогти тим, хто цього потребує. (Діти домальовують малюнок. Завдання підібрані з різним рівнем складності). По закінченні робиться виставка-панно).
–Молодці! Всім допомогли!
11. Підсумок заняття. Діти, про що сьогодні ми з вами розмовляли? Ви добре знаєте, як її берегти, про те, що у лісі гарно дихати свіжим чистим повітрям, грати, бігати, стрибати, але не повинні забувати про те, що не можна голосити, шуміти, кричати, тварин лякати, гілки дерев ламати, сміття після себе прибирати.
-Наше заняття закінчено, дякую Вам.
Немає коментарів:
Дописати коментар